تبلیغات
از من آهی و از تو نگاهی
قالب وبلاگ

از من آهی و از تو نگاهی
الهی عمری آه در بساط نداشتم و اینک جز آه در بساط ندارم ..الهی از من آهی و از تو نگاهی .. 
نویسندگان
لینک های مفید


احادیث

 1.پیامبر اسلام (ص) فرمودند: «|تعداد درجات بهشت به تعداد آیات قرآن است. هنگامی که اهل قرآن وارد بهشت شود، به او گفته می‌شود قرآن بخوان و بالا برو؛ و بالاترین درجه از آنِ حافظان قرآن است: فلا تکون فوق حافظ القرآن درجة|». 


2. امام صادق (ع) می‌فرماید: «|الحافظ للقرآن العامل به، مع السَفَرَة الکِرام البَرَرَة؛ حافظ قرآن که عامل به آن است، همنشین فرشتگان پیام‌آورِ نیک‌رفتار است|».

3. امام علی (ع) از پیامبر اکرم (ص) نقل می‌کند: «|حَمَلة القرآن فی ظلّ الله یوم لا ظلّ الّا ظلّه؛ روزی که هیچ سایه‌ای جز سایه لطف خدا نیست، حافظان قرآن در سایه لطف خدا هستند|».


4. امام صادق (ع) فرمودند: «|کسی که قوه حافظه‌اش کم است و با مشقت قرآن را حفظ می‌کند، دو اجر برای او هست: یکی برای اصل حفظ قرآن، و اجر دیگر برای زحمتی است که شخص کم‌حافظه متحمل آن شده است|».


5. پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «|لایعذب الله قلباً وعی القرآن؛ خداوند دلی را که قرآن را حفظ کند عذاب نمی‌کند|». نظیر این روایت نیز از امام صادق (ع) نقل شده است.

6. همچنین آن حضرت فرمودند: «|کسی که قرآن را از حفظ بخواند ولی گمان برد خداوند او را نمی‌آمرزد، او از کسانی است که آیات الهی را به استهزا گرفته است|».

مقام معظم رهبری : نوجوانان باید قرآن را حفظ كنند تا معارف آن در سینه ها نفوذ پیدا كنند. (قرآن در بیان، محمد خواجوی، ص 87)

حفظ قرآن سرمایه و ذخیر های است كه زمینه تدبر بیشتر را در آیات وحی الهی فراهم می كند. (سخنرانی در جمع قاریان و حافظان ممتاز قرآن از سراسر كشور، رمضان 85)

انشاءالله که حافظان و عاملان به قرآن روز به روز بیشتر بشن با این همه سفارشاتی که به حفظ قرآن شده... به نظر من : کسی که میخواد شروع به حفظ قرآن کنه باید توکل کنه به معصومین و همت کنه ... با خدا و معصومین یه عهد ببنده و سر عهدش بمونه و بخواد که ائمه کمکش کنن و بهش توفیق بدن ....توی این راه ممکنه گاهی فکر کنه خیلی سخته اینا امتحانه ...همت کنه حفظ رو ادامه بده ... الانم که کلاسهای حفظ زیاده ..حضوری ، اینترنتی ، تلفنی .... اگه هم کسی نمیتونه بره کلاس خودش شروع کنه با کمک ائمه ....

دلنوشت : میخوام از خدا به خاطر این همه نعمت تشکر کنم ... و از معصومین بزرگوار امروز خیلی کمکم کردن ....

امروز از شهید برونسی هم خواستم واسم دعا کنه و کمکم کنه از ایشونم ممنونم ....


[ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 ] [ 06:19 ب.ظ ] [ زهرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

ای کـاش کـبوتر حریمـت باشم
یا هم نفس صبح و نسیمت باشم
از چشـم دلم بیا و بردار حـجاب
تا زائر چشـمان رحیمـت باشـم
**********
سلام
این جا یه خونه ... نیست ....کلبه نیست ....دهکده .... نیست....!!!!
اینجا محل ثبت افکار منه ...
می نویسم با قلم خودم که البته زیادم خوب نیست با عرض معذرت(گاهی هم از دیگران) ... ولی با مطالعه می نویسم ...
**********
خوشحال میشم نظر بدین ... فقط یه خواهش : اگه کسی خواست نظر بده متن پست رو بخونه ...چشم بسته نظر دادن رو دوست ندارم ... انتقاد پذیر هم هستم...
**********
معرفی خودم :
زهرا.... عاشق امام خامنه ای بعد از خدا و معصومین بزرگوار....
**********
تا که پرسیدم ز منطق، عشق چیست؟ در جوابم این چنین گفت و گریست
لیلی ومجنون همه افسانه اند عشقبازی کار عباس علیست